Любителі домашнього сиру, напевно, є володарями великої кількості молочної сироватки. Якщо ж виготовлення кисломолочних продуктів не ваш коник, то цей сьогодні дуже модний продукт можна купити вже в готовому вигляді, а то й швидко виморозити з хорошого кефіру. Потім пустити в хід буйну косметичну фантазію і почати омолоджуватися, взявши за відправну точку наступні рецепти.
Сама по собі сироватка є справжнім косметичним джерелом всіляких поживних речовин, які тонізують, живлять та оздоровлюють шкіру будь-якого типу. Крім молочної кислоти тут є цілий букет мікроелементів, вітаміни краси А і С і знаменита група вітамінів В. Є в сироватці і регулює діяльність сальних залоз холін, і відповідає за наш молодий та квітучий вид ніацин.
Найчастіше молочна сироватка залишається після приготування домашнього сиру. Якщо ж ви не любитель таких складних кулінарних вишукувань, то спробуйте здобути цей чудодійний еліксир із гарного свіжого кефіру. Для цього покладіть упаковку кефіру в морозилку, у відділ швидкої заморозки. Дочекайтеся, поки кефір повністю затвердіє, відкиньте його на вислане кількома шарами марлі сито і дайте стекти сироватці.
Готовий засіб обов'язково понюхайте та акуратно спробуйте. Сироватка повинна бути освіжаючою та приємно-кислою. Віддавати тухлятиною і щипати язик вона не повинна.
Якщо сироватка вдалася на славу, то вперед, до великих косметичних звершень, озброївшись фантазією та засобами з УФ-фільтрами, оскільки захист від сонця та ще й при кислотному догляді ніхто не скасовував.
Сироватка плюс жовток - і від зморшок точно буде толк
- 1 яєчний жовток (якщо жовток не подобається, замініть його гелем алое віра без спирту у складі),
- 2-3 чайні ложки свіжої молочної сироватки,
- 1⁄2 чайної ложки олії шипшини (натуральної соняшникової, соєвої, олії примули вечірньої),
- 1⁄2 чайної ложки арганової олії (або будь-якого іншого, включаючи і хороше вершкове).
Енергійно розітріть жовток з маслами і, продовжуючи збивати, введіть потроху сироватку.
Нанесіть на вологу шкіру (обличчя, шия, декольте, руки. . . ) на 20-30 хвилин. Зніміть залишки змоченими в сироватці ватяними дисками, зачекайте ще 5-10 хвилин і вмийтеся прохолодною водою.
Омолоджувальний курс: через 2-3 дні протягом місяця. УФ-захист настійно необхідний.
Горохово-молочний пілінг-скатка
Розведіть горохове борошно молочною сироваткою до стану кашки-розмазні.
Горохове борошно можна замінити або змішати з нутовою та/або вівсяною. Якщо вашій шкірі потрібне ще й очищення, додайте трохи житнього борошна.
Нанесіть на вологу шкіру кілька етапів, даючи кожному шару трохи підсохнути.
Злегка змочіть кінчики пальців у сироватці і скачайте горохову кашку масажними лініями.
Робіть таку скатку 1-2 рази на 10-14 днів, залежно від потреб вашої шкіри, і, знову ж таки, не забувайте про УФ-захист.
Екстрене омолодження для особливих випадків
Змішайте столову ложку збитого в круту піну яєчного білка з чайною ложкою сироватки і загустіть маску до стану не дуже густої кашки сумішшю пшеничного та вівсяного борошна.
Нанесіть тонким шаром на шкіру (обличчя, шия, руки, плечі, декольте. . . ), дайте підсохнути, але не застигнути кіркою і змийте прохолодною водою.
Зволожіть шкіру легким гелем чи будь-яким іншим засобом. Не використовуйте занадто жирні та важкі засоби, щоб не втратити весь ефект, що підтягує.
Маска вважається дуже інтенсивною і підходить як разова міра, коли треба швиденько омолодитися та підтягнути шкіру. Її рекомендують робити не частіше ніж один раз на 10-14 днів.